O nas

PRAXTON to doświadczenie i profesjonalizm.
Nie akceptujemy amatorstwa i półśrodków. Chcemy budować dla pokoleń, trwale i funkcjonalnie.

Historia przedsiębiorstwa
Przygoda z budownictwem, która przerodziła się w życiową pasję zespołu PRAXTON, miała swój początek w 2007 roku. Szereg realizacji, oraz grono zadowolonych klientów sukcesywnie wzmagały apetyt na więcej. Podejmowaliśmy się coraz to nowych, większych zleceń. Zawiązywały się nowe współprace z poważnymi firmami m.in. z Niemiec. Praca na dużych budowach pozwoliła poznać strukturę zarządzania oraz schematy podziału obowiązków, co z powodzeniem wykorzystujemy do tej pory. Nasza siła i niezawodność pozwoliła na dynamiczne dostosowanie się do najwyższych polskich standardów.

Nowy start
Praca w kraju i za granicą, przy niewielkich i ogromnych zleceniach, samodzielnie i w kooperacji z innymi, dała nam niesamowitą dawkę wiedzy i doświadczenia, za które jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Nauczyliśmy się jak kierować grupami, jak inwestować i jak dobierać materiały i techniki do konkretnych przypadków. Umiemy sprawnie tworzyć strategie i wychodzić z kryzysów. Nie boimy się podejmować ryzykownych kroków, niczego nie żałujemy.

Przez 12 lat funkcjonowania na rynku, poznawania dużych firm od środka, wyciągania wniosków i rzetelnej nauki w praktyce – dziś budujemy własne przedsiębiorstwo.

 

Nie przestaliśmy tak ryzykownych kroków praktykować, poznawaliśmy coraz to więcej podobnych firm, byli to między innymi: LINDNER, HAUNFELLNER INDUSTRIEMONTAGE, CLESTRA, SI TROCKENBAU, Mamy za sobą duży bagaż wspólnie wykonanych projektów. Nauczyliśmy się, jak kierować grupami, jak inwestować i w jaki materiał do wykonywania prac. Jak obmyślać strategię i jak wychodzić z kryzysów. Mimo tego, że znajomi właściciele innych firm budowlanych zawsze nam odradzali współprace z takimi dużymi firmami, nigdy nas to nie zniechęciło. Mimo, tego że nie zawsze te stosunki były kolorowe i nie zawsze dawały dodatni wynik w bilansie, nigdy choć przez chwile nie żałowaliśmy, kolejnych kroków i podejmowania się ryzykownych projektów.

Wizja firmy

Wprowadzanie trendów na nowoczesne systemy i rozwiązania w budownictwie to nasze marzenie, a pasja jest największym motywatorem w tym przedsięwzięciu. Odkrywanie alternatyw dla przestarzałych i nie do końca doskonałych systemów budowlanych daje nam mnóstwo radości oraz poczucie spełnienia. Takie podejście pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze jednocześnie podnosząc niezwykle ważny aspekt jakim jest NAJWYŻSZA JAKOŚĆ.

Cel
Przyjazne dla współpracowników miejsce zatrudnienia jest naszym największym marzeniem. Tylko w takiej atmosferze można osiągać najlepsze wyniki i wysoką JAKOŚĆ. Udało nam się stworzyć taki mechanizm, a teraz rozwijamy przedsiębiorstwo PRAXTON.