Sufit chłodząco-grzewczy

17-07-2019
GP-Cool Speed

Nasza firma specjalizuje się w montażu nowoczesnego systemu sufitów chłodząco-grzewczych. Szkolenia, oraz praktykę zdobyliśmy w Niemczech, Szwajcarii oraz Francji. W tych krajach system ten jest stosowany coraz częściej. W Szwajcarii przykładowo stosunek GP-Cool Speed  do tradycyjnych klimatyzatorów wynosi 80% do 20%. To daje nam obraz tego, że nie jest to tylko nowoczesny gadżet, a w pełni funkcjonalny system

GP-Cool Speed -jest to innowacyjny system sufitów podwieszanych, który w zależności potrzeby chłodzi, bądź ogrzewa pomieszczenia. Zastosowanie wężownicy w specjalnych profilach, zastępuje standardowe grzejniki oraz tradycyjne klimatyzatory.

Jak to działa…? Otóż ciecz która, krąży w wbudowanej instalacji sufitu jest chłodzona poprzez urządzenie chłodzące takie same jak stosujemy do instalacji standardowej klimatyzacji, różnica polega jednak na tym, że system GP-Cool Speed pozwala nam na całkowitą eliminacje jakichkolwiek wentylatorów, przewodów czy nadmuchów wewnątrz pomieszczeń, całość instalacji jest ukryta pod sufitem i nie wydaje żadnych dźwięków. System ten nie koliduje z projektowanymi wnętrzami w wysokim standardzie, które nie przewidują wentylatorów na ścianie bądź w suficie. Zapewne nie jednokrotnie słyszeliśmy narzekanie, bądź też sami narzekaliśmy na nie przyjemny powiew zimnego powietrza z klimatyzatora w upalny dzień, zbyt lekki nawiew nie schłodzi pomieszczenia, z kolei zbyt mocny jest nie do zniesienia. Tak się dzieje ponieważ kumulacja zimnego powietrza, które jest wprowadzane punktowo za pomocą wentylatora musi być o odpowiednio silnym natężeniu, aby był w stanie schłodzić pomieszczenie.
Sufit GP-Cool Speed daje nam tę wygodę i chłodzi w delikatny sposób bez nawiewu zimne powietrze schodzi łagodnie od góry w dół idealnie chłodząc, nie generując przy tym przewiewów czy przeciągów.
System jest przystosowany również do ogrzewania. Możemy zatem śmiało ominąć koszty tradycyjnych grzejników. W sezonie grzewczym instalacja sufitu spełnia rolę grzejnika na pełnej płaszczyźnie sufitu.

Sufit chłodząco-grzewczy

Pomieszczenie ogrzewane

Pomieszczenie chłodzone

Źródło: https://www.klimadecke.at/